پیست اسکی دیزین (کرج)0 دفعه

117دفعه

0 نفر

0 نفر

0 نفر

0 نفر

0 نفر

توضیحات


پیست اسکی دیزین در 75 کیلومتری کرج و6 کیلومتری روستای ولایت رود در جاده کرج-چالوس واقع است.روستای ولایت رود به دلیل وجود پیست اسکی و همچنین دره زیبای ولایت رود، کوه ها و دشت های آن به عنوان روستای هدف گردشگری معرفی شده است. پیست دیزین در سال 1348 تأسیس شده است و در شمار پیست های معروف جهان قرار دارد . این پیست اولین پیست اسکی درایران است که از طرف فدراسیون جهانی اسکی برای برگزاری مسابقات رسمی مورد تأیید قرار گرفته،عنوان بین المللی یافته است.
ارتفاع پایین ترین نقطه آن از سطح دریا2652متر وبلندترین نقطه آن 3622متر می باشد. این پیست دارای 3 مسیر تله کابین ،2 تله سیژ ،23 پیست اسکی و هفت تله اسکی بشقابی و تله اسکی چکشی و پیست چمن است که در فصول مختلف سال پذیرای علاقه مندان به اسکی و سایرورزش های تابستانی و زمستانی است. پیست اسکی دیزین از امکانات آموزشی و زمین های تنیس ، والیبال ،زمین بازی کودکان ، پیست اسکی روی چمن و نیز ارتفاعات مناسب برای کوهپیمایی ، پیاده روی و اسب سواری برخورداراست. همچنین امکانات رفاهی آن شامل2 هتل ،19 کلبه و 5 رستوران می باشد.
دسترسی به این پیست در فصل تابستان از سمت شمشک در استان تهران و همچنین جاده کرج–چالوس ،روستای ولایت رود امکان پذیر است ولی در زمستان به دلیل بهمن گیر بودن محور شمشک به دیزین ، این مسیر غیر قابل تردد بوده،تنها از جاده کرج-چالوس قابل دسترسی است. اطلاعات تماس

اطلاعات تماس برای این جاذبه گردشگری موجود نیست!

 نظرات کاربران

شما هم می توانید در مورد این منطقه گردشگری نظر بدهید.

نظرات کاربران
اولین نفری باشید که نظر می دهید.

نظر خودتان را ارسال کنید


 برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.تلگرام

سوالی دارید؟

● در تلگرام، پاسخگوی شما هستیم