كندلوس (نوشهر)0 دفعه

362دفعه

0 نفر

0 نفر

0 نفر

0 نفر

0 نفر

توضیحات


روستای زیبای كندلوس با آب و هوای ییلاقی در دامنه سرسبز و خرم رشته كوه های البرز در منطقه كجور در 75 کيلومتري جنوب شرقي نوشهر مازندران واقع شده است. كندلوس شاهد تمدن های گوناگونی در ادوار مختلف تاریخ بوده و نشانه هایی از تمدن قبل از میلاد، تمدن ایران قبل از اسلام و تمدن ایران بعد از اسلام را در خود دارد. این منطقه شامل چهار دهكده به نامهای پیده، گیل كلا، میركلا و كندلوس است. دهكده كندلوس كه یكی از قدیمی ترین مجتمع های انسانی منطقه به شمار می رود در دامنه های سلسله جبال البرز منتهی به دره زانوس واقع است.
موزه مردم شناسی کندلوس در دامنه تپه ای در دهكده كندلوس قرار دارد اشیا و آثار متعلق به مردمان این منطقه ازجمله ظروف، كتب خطی، صنایع دستی و… نگهداری می شود. این مجموعه موزه مردم‌شناسی و باستان‌شناسی است که در یک بنای زیبا با الهام از داستان‌های شاهنامه ساخته شده است. در موزه مردم شناسی کندلوس، اشیای ارزشمندی از دوران‌های مختلف تاریخی و از آداب و رسوم منطقه به نمایش گذاشته شده است. این موزه در سال 90 بالغ بر 60000 گردشگر ایرانی و خارجی را میزبانی کرده است و همچنین موجب شهرت و معروف شدن کندلوس در سطح کشور و در سطح بین المللی گردیده است.
دیو چشمه، بزرگترین چشمة آب معدنی سرد منطقه است که اطراف آن را انواع گل‏ها و گیاهان و درختان فرا گرفته‏ اند. چشمه آب معدنی دیگری نیز، در پایین دست روستا قرار دارد. حواشی رودخانه کندلوس و دره زانوس با انواع گونه‏ های گیاهی و جانوری، از دیگر جاذبه ‏های طبیعی روستاست. بافت مسکونی سنتی، تپه‏ های باستانی، چندین گورستان مربوط به دوره پیش از اسلام و فرهنگ غنی محلی، روستای کندلوس را به فضای متمایزی تبدیل کرده است. مجتمع فرهنگی و توریستی، امکانات مورد نیاز گردشگران اعم از اقامت، رستوران، پارک کودک، فروشگاه‏های مواد خوراکی، فروشگاه محصولات فرهنگی فراهم آورده است. اطلاعات تماس

اطلاعات تماس برای این جاذبه گردشگری موجود نیست!

 آدرس روی نقشه گوگل

+-

 نظرات کاربران

شما هم می توانید در مورد این منطقه گردشگری نظر بدهید.

نظرات کاربران
اولین نفری باشید که نظر می دهید.

نظر خودتان را ارسال کنید


 برای ثبت نظرات، نقد و بررسی شما لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.تلگرام

سوالی دارید؟

● در تلگرام، پاسخگوی شما هستیم